Fotbalový klub FK DOBŘÍČ 1940 - fotbal

Vláďa Albrecht - záložník B mužstva

K DNEŠNÍMU ROZHOROVU JSEM SI POZVAL ZÁLOŽNÍKA B MUŽSTVA VLÁĎU ALBRECHTA:

 

1/ Vláďo, ty si velkou část své bohaté kariéry strávil v FK Dobříč 1940. Jaký je tvůj pohled na současný chod klubu?

Za posledních 5 až 6 let se mnoho změnilo k lepšímu. Kuželník, kabiny, hřiště, závlaha, klubovna, správcovství.

2/ Co říkáš na vedení a výchovu mládeže FK Dobříč 1940 ?

Díky práci trenérů se fotbalová úroveň dětí výrazně zlepšila. A vzhledem k jejich sebevzdělávání a školení si myslím, že i nadále zlepšovat bude. Je dobře, že vedení mládež podporuje, protože za 20 let, které jsem v klubu, jsme nebyli schopni děti přitáhnout a povedlo se to až v těch posledních několika letech. Třeba jednou bude mít Dobříč i dorost.

3/ Jsi velkým poctivcem a ikonou „B“ týmu, nicméně docházka není někdy optimální, co by si hráčům vytknul a naopak za co by si je pochválil ?

Chápu, že v dnešní době je člověk věčně v práci a o víkendu chce být s rodinou, nicméně si myslím, že pokud má ten sport rád, čas si najde i vzhledem ke svým spoluhráčům. Takže bych pochválil hráče, kteří přijedou z práce ještě špinaví, z dálky a nakonec si ještě v klubovně posedí a pobesedují o sportu. Kritizoval bych některé za jakousi lhostejnost, nebojovnost, lenost a někdy dokonce za nezájem.

4/ Jak jsi spokojen se zázemím FK Dobříč 1940 a co by si naopak změnil ?

Vzhledem k tomu, že jsem na Dobříči začínal před 20 lety, tak zázemí se obrovským způsobem zlepšilo. Postavily se sprchy, záchody, kabiny pro domácí tým, udělalo se nově hřiště. Protože se podařilo vytvořit tým z dobrých fotbalistů a hraje se celkem vysoká soutěž, bylo by asi potřeba postavit nové, kamenné kabiny s vyápěním pro domácí, hosty i rozhodčí.

5/ Vím, že v létě oslavíš kulaté jubileum a v rámci těchto oslav ses rozhodl ukončit aktivní činnost. I tak mi to nedá se tě nezeptat zda si to ještě nechceš rozmyslet ? Upřímně řečeno já osobně bych si s tebou ještě velice rád zahrál – nepřehodnotíš své rozhodnutí ?

Hraju fotbal 40 let a věř mi, že kdyby to bylo možné, rád bych pokračoval. Ale vzhledem k tomu, že mám každé kleno 2x operované, nemohu se pohybovat a trénovat tak, jak bych chtěl, tím pádem mám nadváhu a na hřišti jsem spíš pro smích a je mi hloupé, když kluci musejí lítat za mě. Sám jsem to neměl rád. Spolu jsme si zahráli málo, ale jen kvůli Tvému zranění a hlavně trénování dětí. Máme ještě 9 možností, jak to vylepšit. Snad to vyjde.

DÍKY ZA ROZHOVOR A PŘEJU HODNĚ ÚSPĚCHŮ A PEVNÉ ZDRAVÍ !

(18.4.2017)

 

 

 

TOPlist