Fotbalový klub FK DOBŘÍČ 1940 - fotbal

Vašek Kadlec - stoper A mužstva

JSME V NOVÉ SEZONĚ A POKRAČUJEME V NAŠICH ROZHOVORECH. TENTOKRÁTE JSEM SI POZVAL VAŠKA KADLECE - STOPERA "A" MUŽSTVA:

                                                      

1/ Vašku, ty jsi v FK Dobříč 1940 od samých začátků své kariéry, takže můžeš hodnotit vývoj mládeže z minulých let po současnost – jaký je tvůj názor na současnou mládež v našem klubu ?

Vývoj naší mládeže té minulé bych hodnotil takto: Obnovila se zde po několika letech a byli to žáci,kteří měli zájem hrát za Dobříč. Mládeže v okolí nebyly, jen pouze v  Rudné a snad v Hostivicích. Hráči, kteří prošli touto mládeží hrají dnes dospělý fotbal za Dobříč.Takže bych řekl, že měla pozitivní vliv na chod současného dobříčského fotbalu.Dnešní mládež, co je zde na Dobříči, je velice záslužná činnost. Má to podle mého názoru určitý řád a hlavně je dobré, že je zde více kategoriích a tím i větší možnost výchovy další hráčů, kteří by mohli nastupovat v dospělém fotbale za Dobříč. Jen by bylo dobré do budoucna udělat kategorii dorostu tak, aby hráči nekončili jen v žácích, ale měli možnost pokračovat a i se začlenit do dospělého fotbalu.

2/ Začala nová sezona, jak seš spokojen s přípravou „A“ mužstva a startem do nové sezony ?

S přípravou jsem spokojen hlavně po treninkové stránce. Bohužel už ne moc s výběrem soupeřů v přípravě. Jediný zápas který měl podle mého názoru přínos v přípravě byl zápas se Zličínem B. Byl bych radši kdyby přípravné zápasy byly kvalitnější a ne takové jako turnaj na Chotči. Musím ale říci, že by i hráči měli mít zájem chodit na tyto "přáteláky" a ne jednou přijít a podruhé zase nepřijít.

3/ Co se ti v FK Dobříč 1940 a co by si naopak zlepšil ?

Určitě se mi líbí jak se zde areál za ty léta zvedl. Máme krásné hřiště a to si myslím, že patří k jednomu z nejkvalitnějších v okolí. Je to zásluha vedení a jejich nemalých příspěvku, které za tím stojí a v neposlední řadě i zásluha pana Moryse. Nejvíce se mi nelíbí komunikace mezi OÚ Dobříč a vedením našeho fotbalu. Z obou stran by  měl být zájmem se dohodnout a komunikovat, a ne věci řešit u piva jak se to někdy dělá.

4/ Se svým bráchou Honzou jste v jednom týmu, ty v obraně on v útoku – jak hodnotíš vaši spolupráci na hřišti i mimo něj ?

Myslím si že naše spolupráce s bráchou je dobrá. Pokaždé se neshodneme, ale tak to u fotbalu bývá. Pokud jeden z nás něco tomu druhému vytkne, tak to respektujeme. To, že jsme sourozenci, tak možná jsme k sobě víc kritičtější než k ostatním.

5/ V domácích utkáních se „A“ mužstvu daří velice dobře, bohužel venku už to tak slavné není, čím si vysvětluješ tato zaváhání, chybí motivace ?

To s tebou souhlasím. Myslím, že každému mužstvu se hraje na domácím hřišti lépe a to je náš případ. My když přijedeme na venkovní zápas tak jako by jsme to nebyli my. Je to také dáno i docházkou. Někdy je to strašné v jaké sestavě  jedeme ven. To bych chtěl apelovat na hráče, že zápasy se hrají i venku a ne jen doma a taky to, že by měli zlepšit docházku jak na trénink, tak i na zápasy. Není možné, když se trénuje dvakrát týdně, že někteří přijdou dvakrát do měsíce a bohužel to platí i na zápasy. "Pánové hraje se třináct kol na podzim a na jaře takže, byste měli být alespoň na deseti zápasech jak na podzim tak i na jaře!"
 

DÍKY ZA ROZHOVOR A AŤ SE DAŘÍ !

(11.9.2017)

 

 

 

TOPlist