Fotbalový klub FK DOBŘÍČ 1940 - fotbal

Radim Byrtus - trenér SP

K DNEŠNÍMU ROZHOVORU JSEM SI POZVAL RADIMA BYRTUSE - TRENERA STARŠÍ PŘÍPRAVKY:

 

                                                      

 

1/ Radime, ty patříš mezi poctivce a srdcaře fotbalu – co se ti v FK Dobříč 1940 líbí a co by si naopak změnil ? (a třeba nejen u mládeže)

Jsem tady krátkou dobu a mohl jsem zatím poznat hlavně super přístup trenérů mládeže. Jsem přesvědčen, že to je to hlavní – motivovat malé kluky na startu a pomáhat jim se zlepšovat.  A tady cítím od všech trenérů chuť, která pak přechází i na kluky!

2/ Jarní sezona se kvapem blíží, jak jsi spokojen s přístupem hráčů v tréninku a co v jarní sezoně budeš považovat u svých svěřenců SP za úspěch ?

Upřímně musím říct, že jsem mile překvapený jak docházkou, tak nasazením kluků jak v tréninku, tak i v turnajích, které měli v průběhu halové přípravy. Docela se nám vyhnula i chřipková epidemie, takže s účastí nebyl problém a hodně kluků přišlo prakticky pokaždé.

Teď už se ale všichni moc těší na trávu a první zapas. Když se jim ten povede, tak bude úspěchem, když budou na konci prvníJ

3) Nejen že trénuješ svého syna, ale i spousty dalších hráčů což je bohulibá, důležitá a zodpovědná činnost. Jak to cítíš ty a co to pro tebe znamená ?

Pro kluky je nejdůležitější, aby je bavily jak zápasy, tak i tréninky.

Aby je obecně bavilo se hýbat a být na čerstvém vzduchu s ostatníma klukama a nebýt zavřený doma v pokoji u počítačů.

Že si k tomu vybrali právě fotbal je super!

Když po hodině a půl tréninku kluci remcají, že je škoda, že už je konec, tak z toho mám pak dobrý pocit, protože je to baví….

4/ Když ti zbývá trocha volného času co kromě fotbalu rád děláš ?

Volný čas nejraději trávím s rodinou. Už se všichni těšíme na jaro, že si zahrajeme fotbal na zahraděJ, projedeme se na kolečkových bruslích nebo na kole.

Obecně mě baví cokoliv na zahradě a kolem baráku. Jen na knížky poslední dobou není moc čas, což mě mrzí…

5/ Poslední otázka na závěr…….jaký ty máš názor na fotbalové dění a situaci v ČR ?

Mám to štěstí, že jsem měl možnost hltat všecky úspěchy naší repre od roku 1996, kterých dosahovali prakticky deset let. Z tohoto pohledu je těžké aktuálně hledat, za co český totbal pochválit. Posledních pět let jsme bohužel i v mládeži krok a možná už dva za konkurencí a to se bude těžko dohánět….

DÍKY ZA ROZHOVOR A PŘEJU HODNĚ ÚSPĚCHŮ NEJEN VE FOTBALE !

(16.4.2018)

 

 

 

 

 

 

TOPlist