Fotbalový klub FK DOBŘÍČ 1940 - fotbal

Petr Novák - trenér SP

K DNEŠNÍMU ROZHOVORU JSEM SI POZVAL PETRA NOVÁKA - TRENÉRA STARŠÍ PŘÍPRAVKY:

 

1/ Peťo, ty patříš mezi poctivce a srdcaře našeho klubu – co se ti v FK Dobříč 1940 líbí a co by si naopak změnil ?

Nemůžu soudit FK Dobříč jako celek, protože jako trenér mládeže do chodu A a B mužstva nevidím, ale když vidím na tréninku chlapů jejich počet( 3 až 6 hráčů), tak mě udivují jejich vcelku dobré výsledky.

Jinak z pohledu trenéra mládeže mě snad jen trochu mrzí někdy složitá komunikace s některými rodiči, jejich neohleduplnost při potřebě odpovídat na sms, či e-maily ohledně organizačních záležitostí kolem zápasů, turnajů apod. Bylo by fajn také zvednout prestiž Našeho klubu zmodernizováním zázemí, ať už budov, nebo hřišť. Např. moc bych si přál pro kluky malé oplocené hřiště s umělou trávou na všechny formy malého fotbalu.

 

2/ Jarní sezona se kvapem blíží, jak jsi spokojen s přístupem hráčů v treninku a co v jarní sezoně budeš považovat u svých svěřenců SP za úspěch ?

Já osobně a to ve všech kategoriích za úspěch považuju úsměv a nadšení kluků, a když to celé je ještě podpořeno nějakými výsledky, tak je to úplně super.

Druhá strana mince je fakt, že je strašně znát, kolikrát kdo byl na tréninku a jaký k tomu má přístup. Nejsme žádná Sparta, ale i na Naší úrovni je znát, kdo poctivě trénuje a kdo třeba více sedí u televize, nebo něco podobného. Jsou kluci, kteří se zájmem makají a dřou, ale máme i kluky, které jsem za celou zimu téměř neviděl a to je obrovská škoda, hlavně pro ně samé.

 

3/ Víme, že se momentálně školíš a připravuješ na zkoušku licence „UEFA A“ jak je to náročné ?

Tohle už je Naše v pořadí třetí licence, tak už s Tomášem Pánkem víme, do čeho jdeme a co Nás na kurzu přibližně čeká. Než jsme do toho šli, tak jsme mylně žili v představě, že se licence rozdávají více/méně každému, kdo si zažádá, zkrátka leháro…… Opak byl pravdou!! V blocích se střídá teorie a praxe, musíme prokázat jak herní kvalitu na hřišti, tak spousty teoretických znalostí, taktiky, bioenergetiky, psychologie, výživy a spousty dalších. To celé zakončené testem u komise.

 

4/ Když ti zbývá trocha volného času co kromě fotbalu rád děláš ?

Nooo, nohejbal……..to by řekl Jirka Luňák z Okresního přeboru. Teď vážně: díky fotbalu volného času moc není, tak ho musím nějak šikovně rozdělit mezi rodinu, jiné zájmy, povinnosti okolo baráku, atd. Vždycky jsem byl hodně sportovně založený člověk a snažil se dělat všechny možné sporty. Někdy bylo v popředí horské kolo, někdy nohejbal, posilovna, atd. a teď je ze sportů na 1. místě fotbal.

 

5/ Poslední otázka na závěr…….jaký ty máš názor na fotbalové dění a situaci v ČR ?

Nejsem vůbec odborník na profi fotbal, jako třeba Milan Štěrba, tak se mi to těžko posuzuje, ale jako laikovi mi přijde na současném fotbale něco divného. Z médii je český fotbal prezentován, jako nějaká zkorumpovaná a snadno ovlivnitelná věc, lidmi co mají vliv a peníze. Nezbývá než souhlasit.

Děkuji za rozhovor a přejeme hodně úspěchů v další trenérské kariéřě.

(27.3.2017)

 

TOPlist