Fotbalový klub FK DOBŘÍČ 1940 - fotbal

Míša Nováková - trenérka školičky

K DNEŠNÍMU ROZHOVORU JSEM SI POZVAL ÚSPĚŠNOU ABSOLVENTKU "GRASSROOTS LEADER" A TRENÉRKU NAŠÍ ŠKOLIČKY - MÍŠU NOVÁKOVOU:

1/ Míšo, nedávno si úspěšně složila test „Grassroots Leader“ . Jednak velká gratulace a zároveň se nabízí otázka….jak to vypadá s otevřením fotbalové školičky FK Dobříč 1940, která bude probíhat pod tvým vedením?

Děkuji za gratulaci…………Fotbalovou školičku, bych chtěla otevřít začátkem května, zatím jsme ve fázi příjímání dětí (malých hráčů a hráček) a vybíráme termín a čas.

Tímto bych i chtěla oslovit všechny Naše budoucí fotbalisty a fotbalistky, neváhejte kontaktovat mojí osobu, nebo kohokoliv z trenérů mládeže a přijďte, neodmítneme nikoho. Školička má za cíl zábavnou formou a pomocí všech možných her s použitím míče, nasměrovat Naše nejmenší k fotbalu, ale hlavně k pohybu, jako takovému. Tak neváhejte a honem k Nám……………

 2/ Oba tvoji synové jsou úspěšnými hráči FK Dobříč 1940 ve svých kategoriích. Jak si s jejich přístupem a výkony spokojena ?

S přístupem kluků jsem vcelku spokojená. Dominika fotbal strašně baví, trénuje většinou pětkrát v týdnu, rád kouká na fotbal i v televizi a často hraje i FIFU na X-boxu. Řekla bych, že podává docela slušné výkony i na hřišti, kde pravidelně nastupuje jak za svojí kategorii Starší přípravky, tak se dokáže prosadit i v zápasech Mladších žáků……jsem na něho pyšná.  U Michala mám radost, že se za poslední roky změnil z takového toho dětského modelu, kde spíše koukal, co zrovna letí za letadlo a hrál si s dresem, na platného hráče Mladší přípravky. Myslím, že má v bráchovi velký vzor a samozřejmě jsem na něj také pyšná. Jsem ale hlavně ráda, že dělají nějaký sport, kde mají každý nějaké svoje povinnosti a nejsou to žádní flákači a peciválové.

3/ Co říkáš na vedení mládeže FK Dobříč 1940 ?

To je otázka tak trochu pod pás, když mám doma trenéra Naší Starší přípravky a který zároveň dělá asistenta trenérům Mladší přípravky a Mladších žáků  JJJ.  Tudíž musím napsat: s vedením mládeže v Našem klubu jsem spokojená, jinak bych s ním doma nevydržela. Ale teď vážně, myslím, že chlapi-trenéři tomu dávají hodně a to jak volného času, tak i vlastních prostředků a téměř vždycky je to na úkor vlastní rodiny a ne vždy je to po chuti partnerek. Proto přeji, pevné nervy a pevné svazky………

4/ Vím, že se chystáš na trenérskou licenci „C“. Jak se na ní připravuješ a co od tohoto školení očekáváš ?

KDYŽ NĚCO ČLOVĚK DĚLÁ, TAK BY TO MĚL DĚLAT DOBŘE. Aby člověk něco dělal dobře a tak, jak se má, tak na to musí mít i nějaké potřebné vzdělání. Stejně tak, jako Naši trenéři vyšších kategorii (přípravek a žáků) mají fotbalové licence, tak i Já do fotbalové školičky musím mít nějaké fotbalové vzdělání, tak proto alespoň licence Grassroots Leader, kterou již mám za sebou a C licence. Podílíme se s trenéry mládežnických kategorii na výchově a tvorbě Našich hráčů, tudíž i trochu na jejich budoucím životě a tak si přece nevezmeme na svědomí, že bychom to dělali špatně.

 5/ Jaký je tvůj fotbalový sen ať už v rámci klubu FK Dobříč 1940 nebo i mimo něj ?

Ptát se ženský na její fotbalový sen mi přijde takové trochu divné, ale když už taková otázka padla, tak se pokusím odpovědět. Přání ve spojení s fotbalem je hodně, přála bych si, aby se všem třem Mým chlapům, mám samozřejmě na mysli Péťu, Dominika a Míšu, tak aby se jim vyhýbali všechny možné úrazy, kluky i nadále fotbal bavil a Péťovo úrazy a operacemi opotřebované koleno drželo co nejdéle pohromadě. Dále by bylo určitě fajn, kdyby se stále navyšoval počet Našich malých hráčů, které by bavilo už jen to, že se neválí někde u televize, počítačů atd., ale jsou v dobré partě kluků (protože to všichni sportovci jsou), kde mají nějaký společný cíl, zábavu a hru.

DĚKUJI ZA ROZHOVOR A PŘEJU HODNĚ ÚSPĚCHŮ S NAŠÍM POTĚREM !

(24.4.2017)

 

 

 

 

 

TOPlist