Fotbalový klub FK DOBŘÍČ 1940 - fotbal

Míra Kotěra - stoper A mužstva

K dnešnímu rozhorovu jsem si pozval stopera zadních řad našeho „A“ mužstva Míru Kotěru:

 

1/ Míro, jarní část sezony je za dveřmi, tak by nás fanoušky FK Dobříč 1940 zajímalo jak probíhá příprava „A“ mužstva a jak ji hodnotíš ?

Podmínky k přípravě máme velice slušné, máme jednou týdně trénink v posilovně a následně v hale, jednou týdně máme trénink na umělé trávě na Motorletu a k tomu každý týden přípravné utkání, což si myslím, že je dostačující. Přípravné zápasy jsou hlavně o nějakém oživení herní praxe po zimní přestávce a sehrání týmu a k tomu by nám nějaké čtyři přáteláky měly stačit. Problém vidím spíš a to nejen v přípravě, ale i během sezóny v docházce nás hráčů na trénincích, což se také dle mého názoru odrazilo na konečném postavení našeho týmu v tabulce po podzimní části. Někdy od poloviny října jsme se vůbec nescházeli a to by jsme my jako hráči měli na jaře změnit, protože pak je v zápase jednoznačně vidět, že to bez tréninku prostě nejde.

2/ V průběhu zimní přestávky se podařilo získat novou posilu se zvučným jménem Michala Pospíšila, jak si s ním spokojen nejen na hřišti , ale i mimo kabinu?

Tak já ho znám spíš jenom z televize :) Ne, tak pro náš mančaft by to byla velká posila do útoku, je to přece jenom bývalý ligový hráč s mezinárodními zkušenostmi, to hovoří za vše. Určitě by to bylo zajímavé a společně s Honzou Kadlecem by vytvořili hodně silnou dvojku v útoku. Viděl jsem ho v jednom přípravném utkání a je to prostě fotbalista. Mimo kabinu jsem ho ještě nezažil, takže nemůžu soudit, ale vypadá, že to je pohodovej kluk. Bude mít určitě možnost se předvést mimo kabinu na zápisném, které plánujeme po prvním jarním mistráku.:).

3/ Vím, že tobě osobně se v posledních zápasech podzimní sezony příliš nedařilo, jak si na sobě pracoval aby si se opět stal oporou zadních řad „A“ mužstva ?

Snažím se chodit na tréninky jak mi to umožňuje čas vzhledem k práci a rodině, už mi není také dvacet, takže každý trénink je víc a víc cítit. Poslední podzimní zápasy nevyšly spíše našemu týmu jako celku, i když samozřejmě na tom svůj podíl mám. Jak jsem již uvedl, je to pouze o tom, chodit na tréninky ve větším počtu a bude to lepší, ale to si musí sáhnout každý do svědomí, jestli tomu dává to co by měl. Hrajeme přece jenom 1. B třídu, takže by to mělo hráče především bavit a měli by to dělat pro sebe, není to o tom, aby je někdo přemlouval, aby přišli na trénink.  

4/ Jak vnímáš rozvoj a výchovu naší mládeže FK Dobříč 1940?

Jsem v klubu teprve druhým rokem, ale měl jsem možnost vidět na domácím hřišti několik turnajů přípravek a líbilo se mi to. Kluci hrají dobře a je vidět, že je to baví, což je asi nejdůležitější. Také organizace turnajů byla na dobré úrovni. Trenéři se tomu věnují maximálním možným způsobem, což nese určitě řadu obětí mimo fotbal a za to jim patří dík a obdiv, protože v dnešní době se už nenajde tolik "bláznů", kteří by tomu obětovali většinu svého volného času. Mít v oddílu mládež je dneska strašně důležité a jsem rád jak se na Dobříči vede. Mám tříletého syna a když ho fotbal bude bavit, což ho zatím k mojí spokojenosti baví, tak ho dám rád od jeho prvních fotbalových krůčků do mládeže Dobříče, protože to dle mého názoru má hlavu a patu.

5/ Jak tipuješ, že se umístí „A“ mužstvo po skončení jarní části – na kterou příčku mužstvo v současné době reálně má?

Reálně si myslím, že tak do pátého místa. Tabulka je velice vyrovnaná a v této soutěži může každý porazit každého. Škoda, že nám nevyšla druhá polovina podzimu, mohli jsme být výš, ale tak to prostě je. Hlavně jsme ale také postoupili v poháru celého středočeského kraje do jarního čtvrtfinále, a na podzim jsme porazili i tým z 1.A třídy a krajského přeboru středočeského kraje, což byl velký úspěch, takže se těšíme na čtvrtfinále, které odehrajeme na domácí půdě.

6/ Poslední otázka……co by ze svého pohledu „změnil“ na chodu klubu FK Dobříč 1940?

S vedením jsem spokojen, jen možná pár takových maličkostí. Líbí se mi, že některé ostatní mančafty mají po domácích zápasech v hospodě nebo klubovně od vedení večeři, rozeberou zápas atd., takže si myslím, že kdyby jsme si po zápasech všichni aspoň na chvíli sedli, dali si buřta, tak by se tím i více stmelila parta. Vím, že je to hlavně o tom, jestli se samotným hráčům chce nebo ne, ale vedení nás tím může motivovat. Taky se mi líbí, že když přijedeme na venkovní zápas, tak téměř na všech stadionech hraje před zápasem hudba, čtou se sestavy týmu atd., to si myslím, že na Dobříči chybí a mělo by to být. Na Dobříči je fotbal přece jenom jediná zábava ve vesnici, takže by to možná přilákalo i více fanoušků, pro které se ta zábava také vlastně dělá. Myslím si že by to uvítali jak hráči tak i samotní skalní fanoušci, kterým bych chtěl na závěr rozhovoru poděkovat za jejich podporu při domácích i venkovních utkáních.      

Díky za rozhovor a ať se daří ! J

(16.1.2017)

TOPlist