Fotbalový klub FK DOBŘÍČ 1940 - fotbal

Milan Štěrba - profi trenér

K dnešnímu rozhovoru jsem si pozval zkušeného odborníka s licencí UEFA PRO - Milana Štěrbu:

                                                        

1/ Co říkáš na současnou situaci v českém fotbale ?

Je naivní a neklidná. Neumíme vychovat dostatek osobností, v práci s talentem jsme netrpěliví, chybí pokora a zdravé sebevědomí hráčů a trenérů. Majitelé, sponzoři a funkcionáři by měli absolvovat základní kurz fotbalové přípravy. Je hodně vynakládaného úsilí odborníků, talentu i financí bez výrazného efektu. Nefigurujeme ve vrcholných soutěžích ( MS, ME, LM ...) a tím jsme minimálně prodejní ( hráči, trenéři) - ve světovém fotbale je o nás minimální zájem. Ženou se přes nás podobné země - Rakousko, Švýcarsko, Dánsko, Belgie, Polsko, Slovensko i Island.

2/ Jaký je Tvůj názor na chod klubu FK Dobříč a co by si případně změnil ?

V amatérském fotbale je nádherný entusiasmus, klubová kultura a snaha o pravidelnou pohybovou ( fotbalovou ) aktivitu. Možné finance stanovují strategii a úroveň sportovní iniciativy.

 

3/ Co říkáš na způsob trénování mládeže a vůbec na vedení mládežnických kategorii v našem klubu FK Dobříč ?

Nadšení hráčů, trenérů, funkcionářů i rodičů je úžasné. Materiální podmínky přiměřené. Mužstva doplácí na absenci některých hráčů v tréninku a přípravě. Zkusme náborem v okolí získat další mladé sportovce pro lepší sestavování mužstev.

 

4/ Co ve své bohaté fotbalové a trenérské kariéře považuješ za největší úspěch ?

Fotbalovou kariéru mi zbrzdily úrazy. V trenérské je působení v různých funkcích na Slavii, v ČMFS a zahraniční trenérské angažmá. Na spolupráci s osobnostmi jako Bican, Ježek, Masopust, Novák, Panenka, Vízek, Lavička, Šmicer, Šilhavý a další se nezapomíná.

 

5/ Poslední otázka na závěr………jdeš si ještě ve volném čase zahrát fotbal s bývalými spoluhráči ?

Ano. V zimě přidávám lyže a hokej. V létě kola a golf.

 

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů a pevné zdraví.

 

(17.2.2017)

 

 

TOPlist