Fotbalový klub FK DOBŘÍČ 1940 - fotbal

Jarda Kloubek - předseda klubu

K DNEŠNÍMU ROZHOVORU JSEM SI POZVAL JARDU KLOUBKA - PŘEDSEDU KLUBU FK DOBŘÍČ 1940:

                                                     

 

1/ Jardo, jsi dlouholetým předsedou klubu, jak jsi spokojen s vedením mládeže FK Dobříč 1940 ?

Jsem opravdu spokojen, vím jak je to náročné na čas . Mohu to posoudit podle vlastích zkušeností, vedl jsem žáky poměrně dlouho,  osm let. Když se přijdu podívat na tréninky a turnaje našich přípravek,je to radost. Malých fotbalistů chodí opravdu hodně a trenéři Tomáš Pánek a Petr Novák vedou tréninky fantasticky. Jsem rád,že oba si nedávno udělali licenci "UEFA B", což je na naše poměry nadstandardní kvalifikace. Odpovídají tomu i výsledky, drtivou většinu turnajů vyhrávají a to je ta nejlepší odměna za jejich snahu. Není však všechno růžové a doslechl jsem se, že v kategorii mladších žáků, je dost připomínek na tréninkové metody trenéra. Na nejbližší schůzi se tomuto problému bude výbor věnovat. Hlavně si musíme zjistit více informací. Jsem si jist, že náš tým má nejlépe vedenou mládež v okolí a to vím zcela určitě, za to všem angažovaným, nejen trenérům děkuji.
 

2/ V současné době je dost velký problém s A mužstvem co se týče nejen výsledků, ale i zejména v docházce na tréninky a poněkud mi chybí zájem ze strany hráčů. Co si myslíš o této situaci ?

Tahle otázka je hodně složitá. Né všichni asi vědí, že většina týmů v krajských soutěžích má ve svých řadách některé hráče,kteří jsou placení. Touhle cestou náš tým jít nechce. Bylo by dobré, kdyby se na tréninku sešlo 15 hráčů áčka a Pavel s nimi mohl natrénovat různé herní situace. V dnešní době, kdy spousta hráčů dělá na sebe a je v práci do večera, je těžké někoho uhánět. Hráči k nám přicházejí  za podmínek, že nejsou tréninky povinné, ale dobrovolné. I když se většina hráčů udržuje v kondici, hrají malý fotbal apod. Je však jasné, že souhra v mistrovských zápasech chybí. V posledních kolech jsou špatné výsledky A týmu, zapříčiněné i obrovskou marodkou. Já nepamatuji, tolik absencí. Co pak má trenér dělat, když se mu třeba jako v Kosoři,  omluví 8 lidí pro zranění, ve 30 minutě se zraní stoper a na lavici nahrádníků jsem já,starej dědek a náhradní gólman. Áčko hraje každé kolo v jiné sestavě,Pavel se vlastně nemůže  rozhodnout pro složení týmu,ale  je rád,že mu přijde 11 hráčů schopných nastoupit. Je těžké reagovat na vývoj zápasu, pak hrají i hráči , kteří nemají formu a výsledky tomu odpovídají.  V kádru áčka je nějakých 20 hráčů a podzimní část nebyla špatná a nahráli jsme solidní počet bodů. To však zraněných bylo v normě. Máme dost kvalitních hráčů a věřím, že se mančaft zvedne. Chce to třeba jednou šťastně vyhrát a zlomí se to.
 

3/ Jak jsi spokojen s přístupem funkcionářů klubu co se týče brigád a organizace při domácích mistrovských utkáních dospělých ?

Od začátku 90tých let minulého století, co jsem ve výboru FK, byla účast na brigádách problematická. Až na vyjímky, se členové výboru pravidelně účastní všech brigád, což je dobře. Poklad pro nás je správce hřiště pan Morys, co ten udělá práce. Všechno sám nezvládne a v složitějších činnostech mu nejvíc pomáhají  Hambis a Luky.  Okolo hřiště a kabin je práce prakticky pořád.
Co se týče pořádání domácích zápasů, tak to má na sobě prakticky celé Lukáš Horák. Občas mu pomáhá Hambis, ale ten je dost často na Dukle se synama, Tomáš Pánek  má prakticky souběžně turnaje přípravky, Pavel Caizl vede tým jako trenér, no a já jsem bohužel téměř vždy, jako náhradník na střídačce. Luky se musí postarat o všechny tři rozhodčí od jejich příjezdu, až po jejich odjezd. Zajistit si pořadatele, naštěstí máme "kosí bratry" :-) Havrdu a Moravce, k nim musí někoho ukecat,kdo si vezme pořadateldkou vestu.. Zajistit klidný odchod ze hřiště všech aktérů, udržet pořádek mezi diváky ...atd.

 

4/ Co je tvým cílem v FK Dobříč 1940 uskutečnit a co jsi ochoten ze své strany pro to udělat ?

Pokud by to šlo, tak bych si přál 3 věci :
-aby jsme měli stále funkční mládežnické týmy ( je to fakt důležitý,to jsem si jist), ze kterých by časem mohlo získávat áčko mladé hráče
- aby se áčko zabydlelo v krajských soutěžích
- aby se naši hráči i příznivci na hřišti cítili jako doma a rádi se vraceli
No a co pro to jsem ochoten udělat. Myslím si, že dělám co můžu,ale vždy se dá udělat víc, to je jasný. Hlavně nikoho neodradit, to bude asi nejtěžší, hrát se mnou je asi dost složitý :-) Jakmile vběhnu na hřiště, změním se o 100% a pokud to někdo fláká a nehraje na plno, tak to jsem z toho na prášky.

5/ Ve své bohaté fotbalové kariéře si dosáhl několika úspěchů……je ještě nějaká „meta“ co by si považoval za úspěch ?

Jsem realista a tak si žádný mega úspěchy neplánuju. Budu spokojen pokud áčko bude hrát v horní polovině 1.B třídy. Postup do 1.A tř. nebo Krajského přeboru, není zatím v našich silách. Úžasný bude i pokud udržíme B tým, hráčů je čím dál tím méně a i mnohem větší obce a města béčka vůbec nemají. Třeba Rudná má jediný tým dospělých,který se potací několik let v okresních soutěžích. A můj kamarád, který vede Říčany, dokonce musel béčko po polovině odhlásit ze soutěže.Prostě to neměl s kým hrát.  Pokud jde o mé osobní cíle, tak pryč jsou doby, kdy jsem dával po 30ti gólech za sezónu. Dnes za úspěch považuji, pokud si obléknu stulpny a moc se u toho nezadýchám. Každý gól  zázrak, že ještě doběhnu k brance.  Moje ambice směřují spíše k veteránskému futsalu, tam se ještě občas prosadím. Za týden v Bělorusku ME 40+ a pak v září v Barceloně 50+, tam je každá medaile úspěch.
 

DÍKY ZA ROZHOVOR A AŤ SE DAŘÍ NEJEN VE FOTBALE !

(22.5.2017)
 

 

 

TOPlist