Fotbalový klub FK DOBŘÍČ 1940 - fotbal

Adam Coufal - trenér A mužstva

K DNEŠNÍMU ROZHOVORU JSEM SI POZVAL ADAMA COUFALA - NOVÉHO TRENÉRA "A" MUŽSTVA:

                                                  

 

1/ Adame, v průběhu zimní přestávky si přebral „A“ mužstvo, jak hodnotíš zimní přípravu ?

Přípravou hodnotím vcelku pozitivně, utkání, která jsme odehráli mi potvrdila to, co jsem věděl už po podzimní části soutěže. Bylo nezbytně nutné omladit sestavu a hlavně ji výrazně zrychlit, což se nám podařilo. Pevně věřím, že se budeme scházet i v sezóně, začneme vyhrávat a klukům se vrátí radost ze hry.

2/ S jakým umístěním by si byl spokojen na konci sezony a s jakou sestavou se vyběhne do prvního mistrovského utkání ?

Jelikož ztráta na týmy nad námi je poměrně veliká, tak nechci říkat konkrétní umístění. Chci skončit na nesestupové pozici a hlavně vstřelit více branek než na podzim a udělat více bodů než na podzim. Sestava se bude odvíjet od toho, kdo bude k dispozici. Každopádně nastoupíme ve variabilním rozestavení 4-1-2-2-1, které se bude měnit v závislosti na tom, v jaké části hřiště se bude právě odehrávat hra a který z týmů bude právě na balónu.

3/ V FK Dobříč 1940 již nějakou dobu působíš, co se ti v klubu líbí a co by si případně změnil ?

Líbí se mi zaujetí, se kterým tu dělají fotbal především lidi z vedení a několik hráčů. Jsem nesmírně šťastný, že po letech strávených v ligovém týmu, kde víc než o sport šlo o politiku jsem teď v partě lidí, která ten fotbal chce dělat kvůli tomu, že to je sport, který milují, a to i v okamžiku kdy se nedaří a hrozí sestupové starosti. Na tom co se mi nelíbilo jsme už začali pracovat na začátku zimní přípravy. Myslím, že jsme na správné cestě. V posledních dvou přípravných zápasech se to pomalu začalo projevovat. Na klucích byla vidět větší snaha se vzájemně podpořit a zabojovat jeden za druhého.

4/ Jak vnímáš rozvoj mládeže v našem klubu ?

Bohužel bydlím i pracuji daleko od Dobříče, tak nemám úplně moc možností sledovat práci s mládeží, ale mám zprávy, že jdeme správným směrem. Myslím, že jsme tým, který by se měl zaměřit na charakterový a technický rozvoj mladých hráčů. Vím, že výsledky jsou důležité, ale jsem přesvědčen, že klukům nejvíc prospěje, když se zaměříme na vychovávání technicky silných jednotlivců, kteří si zamilují fotbal a náš klub.

5/ Jaké jsou tvé trenérské cíle do budoucna ?

Já si nekladu osobní trenérské cíle. Bude mi stačit, když v týmu vydrží ta dobrá atmosféra, která tam momentálně panuje. Tým je kvalitní, silnější než na podzim, o tom jsem přesvědčen. Pokud to vydrží a případně pokud v létě doplníme o další 2-3 mladý kluky, tak jsem přesvědčen, že příští rok můžeme zamíchat s pořadím na čelních příčkách tabulky.

DÍKY ZA ROZHOVOR A AŤ SE DAŘÍ !

(14.3.2018)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist